Říj 30, 2023
Kategorie: HRY, PRODUKTY

Kvalitní vánoční dárky od českého výrobce EFKO

Říj 30, 2023
Kategorie: HRY, PRODUKTY

Společnost EFKO-karton přináší radost pod vánoční stromečky již třicet let. Hry a hračky ryze českého výrobce získávají mnoho ocenění jak z řad odborníků, tak spotřebitelů. Například legendární Igráček nedávno získal ocenění Nejdůvěryhodnější značka a Správná hračka, stavebnicový systém autíček MultiGO ocenění GRAND PRIX odborné poroty veletrhu For Toys a zábavné vzdělávací soubory Her pro předškoláky získaly titul Hračka roku. Všechny tyto hry a hračky mají společného jmenovatele. Jsou kompletně navrženy a vyráběny na Vysočině s důrazem na kvalitu jak provedení, tak obsahu. V nabídce rodinné firmy, kterou přesně před třiceti lety založil Miroslav Kotík, lze najít dárky pro všechny generace.

„Vždycky jsem jako rodič dbal na to, aby si moje děti hrály s hračkami, které je pokud možno rozvíjí. Nemám rád prvoplánové výrobky na jedno použití. A s touto filosofií přistupujeme i k vývoji a výrobě našich produktů. Navrhujeme je tak, aby svými vlastnostmi odpovídaly věku, kterému jsou určeny. S klidným svědomím pak můžeme na trh uvádět hry a hračky, aniž bychom se před zákazníky museli stydět za jejich kvalitu“, uvádí Miroslav Kotík, majitel firmy EFKO-karton.

Pro děti od dvou let jsou určeny velké podlahové puzzle, které jsou jedním z bestsellerů firmy. „Extra velké puzzle dílky jsou vyrobeny ze silné lepenky. Vytvořeny jsou tak, aby seděly malým dětem do ručiček a dobře se skládaly. Složené mají 68×47 cm a tvoří je 24 dílků. Na rubové straně puzzlí je navíc obrázek k vymalování, takže děti mají postaráno hned o dvojitou zábavu. Big Puzzle nabízíme s několika motivy včetně obrázků s Patem a Matem. Pro starší děti, tedy pro děti od tří let jsou určeny dárkové sety stavebnicového systému aut MultiGO s figurkami Igráčků. Systém výměny nástaveb a příslušenství děti baví a hravou formou tak posiluje jejich jemnou motoriku. Autíčka mají velmi povedenou konstrukci, a tak na ně poskytujeme nadstandardní pětiletou záruku. O promyšlenosti systému vypovídá i ocenění GRAND PRIX, které MultiGO získalo od odborné komise veletrhu For Toys. MultiGO sety se řadí mezi naši nejoblíbenější vánoční položku“, sdělila Alena Trávníčková, obchodní ředitelka společnosti.

Igráčkova novinka potěší nejen na Vánoce

Na podzim letošního roku přineslo EFKO na pulty hračkáren rozšíření edice figurek „Igráčků s podcastovou pohádkou“. Jedná se o fyzické figurky v podobě různých pohádkových postav, které vystupují v podcastových pohádkách namluvených populárním hercem Martinem Stránským. Prvním novým Igráčkem je Čert Hynek s koněm Uhlíkem a pohádkou Pekelné spřežení, druhým Igráčkem je Kněžna Kateřina s kobylkou Klárou a pohádkou Tři klíče a třetici novinek uzavírá Igráček Kostřička Valerie s koníkem Bonbonem a pohádkou Kouzelný kostival. „Na tvorbě pohádkových Igráčků se podílel poměrně velký tým spolupracovníků. Nejde jen o samotnou figurku, kterou si zákazník zakoupí, ale i o obsah, který na něho čeká po načtení QR kódu – tedy podcastové video, které děti dostávají k hračce zdarma. Tito Igráčci se řadí mezi levnější položky, takže mohou přijít vhod i na mikulášskou nadílku. Obzvláště děti potěší Čert Hynek s pohádkou Pekelné spřežení nebo Čert Čeněk s Andělem Adámkem, kteří vystupují v pohádce Pekelná sázka“, radí s výběrem Zbyněk Čech z marketingového oddělení firmy EFKO. Doporučená cena 249 Kč Igráček s kočárem. Igráček bez kočáru 95 Kč.

Pod stromeček Hračku roku

EFKO se již několik let intenzivně soustředí na vývoj zábavných vzdělávacích souborů prodávaných pod názvem „Hry pro předškoláky.“ V současnosti nalezneme v této řadě již pět komplexních setů určených pro děti od 4 let. Jsou inspirované vzdělávací metodou podle Montessori a byly vytvořeny ve spolupráci se speciálními pedagogy. Každý soubor je zaměřen na rozvoj určité oblasti. Soubor „Vnímám to“, který obdržel titul „Hračka roku“, procvičuje rozlišování a vnímání barev, jemnou motoriku, hmat, sluchové vnímání a představivost. Soubor „Povím ti to“ rozvíjí slovní zásobu a komunikaci, paměť, postřeh, soustředění, logické myšlení, představivost i orientaci v čase. Edukativní set deseti her „Vymyslím to“ je pro změnu zaměřen na posílení paměti, logického myšlení, počítání, koncentrace a hledání souvislostí. Na rozvoj jemné i hrubé motoriky, orientace v prostoru, zručnosti a obratnosti je pak určen soubor „Dovedu to“. Pětici souborů uzavírají „Hry pro předškoláky – To zvládnu“. Jedná se o 11 originálních her a pomůcek, které usnadní přípravu dětí na školu. Hlavní důraz je v tomto souboru kladen na seznámení s číslicemi a písmenky. Doporučená cena 499 Kč.

Mlsný mravenečník – aby ručičky byly šikovnější

Hra vytvořená ve spolupráci s dánským autorem celosvětově úspěšných her Martinem Nedergaardem Andersenem je dalším z tipů výrobce z Vysočiny. Děti mají za úkol v této neobvyklé hře za pomoci dlouhé pinzety opatrně vyndávat neposedné mravence z 3D mraveniště. Podobně, jako to dělá mravenečník svým jazykem. Musí přitom dávat pozor jakou barvu jakým otvorem vytahují. Mraveniště je zkonstruováno tak, že při neopatrném vytahování mravenců, se mraveniště rozkýve a mravenci popadají. Mravenečníka ohodnotila Vlasta Čuprová z nezávislého portálu „Říše her“: „Mlsný mravenečník je zábavná hra podporující zručnost a jemnou motoriku. Učí nejenom děti trpělivosti a také umění se v případě neúspěchu dokázat podělit. Mraveniště je pěkné, postavené z pevných kartonových dílků, a díky tomu je pro děti určitě zajímavější, než klasická rovná herní plocha. Pokud hledáte něco neokoukaného s netradičním vzhledem, co by děti mohlo zaujmout, bude se vám hra líbit. Za nás tuto hru můžeme určitě doporučit. Děti zajisté pobaví, dospělák se u ní také nejednou zapotí a určitě se k ní společně budete rádi vracet.“ Doporučená cena 369 Kč.