Úno 3, 2024
Kategorie: PRODUKTY

Tajemství Býčí skály

Úno 3, 2024
Kategorie: PRODUKTY

Český výrobce her a hraček, společnost EFKO-karton, s. r. o. z Nového Veselí uvádí na trh novou originální hru s názvem „Tajemství Býčí skály“. Jejím prostřednictvím si malí i velcí badatelé udělají představu, jak vypadalo objevování jeskyní a historických nálezů v Moravském krasu. Hra, která oslovuje dětii dospělése stává vyhledávanou náplní rodinných a přátelských setkání. Jde o skvělý příklad toho, jak se zábavnou formou můžeme seznamovat s naší historií.Hru, jejíž námět pochází z dílny samotných historiků, zajisté ocení i školní skupiny a družiny. Je určena hráčům od šesti do devětadevadesáti let.

„V roce 2022 k nám do firmy přijeli představit koncept své vlastní hry manželé Daniela a Jakub Pernesovi. Musím říci, že se nám jejich nápad hned zalíbil. A to jak samotným námětem, tak i herním principem. Rozhodli jsme se proto začít s nimi na hře spolupracovat a vydat ji. Nejprve bylo třeba koncept uzpůsobit tak, aby byl technologicky vyrobitelný a optimalizovaný do formátu rodinné hry. Jejich původní varianta byla totiž navržena pro větší dětské kolektivy, které navštěvovaly Muzeum Blanenska. Poté jsme hledali finální název a grafickou podobu hry. V těchto dnech titul míří do kamenných prodejen i e-shopů,” vysvětluje proces tvorby Miroslav Kotík, majitel firmy EFKO-karton, s.r.o. z Nového Veselí.

Tato lehce strategická hra je určena dvěma až čtyřem hráčům. Každý z nich ve svém kole rozvíjí vlastní jeskyni přiložením hracího pole (tzv. hexu), pohybuje se v ní nebo objevuje prostor tajemného podzemí pomocí své figurky badatele a získává karty objevů. Cílem hry je prozkoumat co největší část jeskyně, vypátrat v ní cenné poklady a získat tak nejvíce výherních kamenů. Zajímavostí je, že jeskynní chodby nesou názvy opravdových podzemních prostor z různých jeskyní Moravského krasu. Hráči tak objeví například Dóm chaosu, Stříbrnou chodbu, Pohádkovou síň, Bludiště a mnoho dalších.

„Při tvorbě hry jsem vytrvale dotazoval své kolegy z Muzea Blanenska, abychom společně dali dohromady příklady nálezů, které se v jeskyních Moravského krasu našly. Hráči tak mohou při objevování své jeskyně najít třeba mincovní poklad, jeskynní malby, kosti vyhynulých zvířat a samozřejmě legendárního bronzového býčka. Manželka Daniela tyto nálezy ilustrovala podle podkladů mého kolegy archeologa Marka Nováka a přírodovědce Vlastislava Káňi,“ vysvětluje jeden z dvojice autorů hry, Jakub Pernes.

Desková hra Tajemství Býčí skály obsahuje 64 hexových hracích polí, 140 kamínků, které zastupují body, 46 karet a 4 dřevěné figurky badatelů. Hra byla vytvořena ve spolupráci s Muzeem Blanenska.Již nyní ji lze zakoupit přímo na e-shopu výrobcehttps://eshop.efko.cz,ve vybraných hračkárnách či v Muzeu Blanenska. Doporučená cena je 499 Kč.

ZDROJ: internet, email, efko, tz

Štítky:, , ,