Čvc 13, 2023
Kategorie: ATRAKCE PRO DĚTI

Navštívili jsme FARMAPARK v Soběhrdech

Čvc 13, 2023
Kategorie: ATRAKCE PRO DĚTI

Hledáte tip, kam s dětmi vyrazit o prázdninách? Jeden bychom tu pro vás měli. Nedaleko Benešova se nachází obec Soběhrdy, ve které se na ploše 25 ha nachází Farmapark. K dopravě do Farmaparku je třeba využít automobilu. Autobusové spojení sem bohužel není dobré. Farmapark otevírá každý den v 10 hodin a otevřeno má do 18 hodin. Nemusíte se bát, že by byl problém zaparkovat. Myslím si, že parkovacích míst je dostatek. Pokud můžeme poradit, plánujte si návštěvu již od rána. Areál je skutečně velmi rozlehlý, a pokud si chcete návštěvu užít naplno, budete mít do zavíračky co dělat. Ve starších recenzích návštěvníci velmi často kritizovali ceny atrakcí. Provozovatel jejich kritiku přijal a od letoška si všechny dodatečné atrakce můžete užít zdarma a kolikrát chcete. Čeká na vás FARMAJEEP, TUBINGOVÁ DRÁHA, PLOVOUCÍ KRUHY, FARMA VLÁČEK, KOLOTOČ, TRAMPOLÍNOVÉ POLŠTÁŘE, VODNÍ ATRAKCE, PROLÉZAČKY, SKÁKACÍ HRAD a mnoho dalšího. 

Jsme tu ale i kvůli zvířatům. Těch je tady téměř 250 a pochází ze všech kontinentů světa. Ve vyhrazených prostorech je možné zvířata za asistence ošetřovatele krmit. Krmení si lze zakoupit na pokladně. 

Hlady tady neumřete! Farmapark nabízí dvě restaurace FARMA GRILL a POCTIVÉ HOTOVKY OD BABIČKY. Do těchto restaurací si zaplatíte vstup a poté si můžete dát cokoliv, vše je v ceně. Dalšími možnostmi, kde se můžete zasytit, jsou třeba Palačinkárna, Buřtárna, Svačinka, Bramboráček. My jsme zvolili bramboráčky, neboť se nachází u rybníku a lesa, kde je možné si sednout do stínu vzrostlých jehličnanů. Návštěvníkům je v restauraci blízko vstupního vchodu k dispozici i mikrovlnná trouba, kde si můžete přiohřát dětské pokrmy.

Nám po celou dobu návštěvy svítilo sluníčko, ale kdyby se stalo, že by začalo pršet, nemusíte se bát. Schovat se můžete ve velké kryté hale s prolézačkami a menším bistrem s výbornou kávou.  Díky skutečně rozlehlému areálu jsme nezažili “hlavu na hlavě.” Pro představu si můžete pustit video:

MAPA:

ZDROJ: internet, soc.sítě, youtube, news1.cz, farmapark.eu