Lis 27, 2023
Kategorie: Z domova

Karlos “Terminátor” Vémola a rapper Refew zahájili 2.ročník Moto Gala Night

Lis 27, 2023
Kategorie: Z domova

Karlos “Terminátor” Vémola a rapper Refew zahájili 2.ročník Moto Gala Night

Foto: Radek Lavička, zahájení 2.ročníku Moto Gala Night (na fotografii: Karlos “Terminátor” Vémola s Goldfingers Ring Girl)

 

Celkem 390 lidí navštívilo 11.11.2023 druhý ročník Moto Gala Night v pražské Restauraci Columna. Tématem večera bylo tentokrát MMA jako symbol bojovnosti a tvrdé práce motokrosařů.

V rámci zahajovací show vystoupil rapper Erik Gábor alias Refew se svojí motivační písní “Než světla zhasnou”, za kterou získal platinovou desku. Píseň je o pádech a vzestupech, které nejen motokrosaři, ale i my všichni, dobře známe. Součástí byl také Karlos “Terminátor” Vémola s Goldfinges Ring Girl.

Po zahájení jsme mohli sledovat vystoupení úspěšné taneční skupiny SC Nextyle, jejíž součástí je také členka motokrosové komunity Anička Vychodilová. V rámci galavečera proběhlo také několik soutěží, do kterých se zapojili samotní hosté. O pestrý hudební podkres, volnou zábavu a také afterparty se postarali DJové Akvamen a Marty. Nutno říci, že jakmile byl prostor k tanci, tak na parketu bylo plno.

Moto Gala Night je ale především o oceňování a vzdávání holdu. Na druhém ročníku byli oceněni nejen motokrosaři (první místa obsadili Víťa Marek, Karolína Boušková, Daniel Mandys a Jaromír Romančík), ale také závodníci z MotoSurfu (Lukáš Záhorský, Oliver Navara a Eliška Matoušková) a FMX (Filip Podmol).
Foto: Karolína Hůlová, 2.ročník Moto Gala Night (na fotografii:vítěz kategorie MX1 Jaromír Romančík s manželkou)

V hlasování o Pořadatele sezóny 2023 vyhrála na plné čáře Rudnická Rokle. V kategorii Mechanik roku vyhrál Marek Sukup a o Týmu sezóny bylo rozhodnuto členy spolku JG Moto Action, z.s., který galavečer pořádá. Trofej si převzali závodníci týmu HT Group Racing Team v čele s Františkem Brumlou.

 

,,Oproti prvnímu ročníku jsme do Síně slávy českého motokrosu uvedli hned 2 velká jména. Prvním byl Jaroslav Falta, který si to za své úspěchy bez debat zasloužil a mrzí mě, že se tohoto momentu nedožil. Cenu si, z rukou Zdeňka Velkého, převzala paní Faltová se synem. Asi není překvapením, že jsme do Síně slávy českého motokrosu uvedli také Benceho Szvobodu, který zemřel letos v červnu po pádu na závodech v Pacově. Přijela rodina i členové HTS Racing týmu a dovezli dokonce i jeho motorku. Byly to velmi dojemné momenty, které si vysloužily ovace ve stoje,” popisuje Josef Gažúr.


Foto: Radek Lavička, uvedení Jaroslava Falty do Síně slávy (na fotografii:paní Faltová se synem, Zdeněk Velký)