Kvě 22, 2024
Kategorie: AKTUÁLNĚ, Z domova

61. ročník závodu “300 zatáček Gustava Havla” v Hořicích

Kvě 22, 2024
Kategorie: AKTUÁLNĚ, Z domova

O víkendu 18. – 19. května 2024 se v Hořicích uskutečnil 61. ročník slavného motocyklového závodu “300 zatáček Gustava Havla”. Tento závod na přírodním okruhu přilákal stovky jezdců a tisíce fanoušků z celého světa, kteří přijeli obdivovat neuvěřitelné výkony motocyklových nadšenců a profesionálů.

Historie a tradice závodu

Závod “300 zatáček Gustava Havla” má dlouhou a bohatou historii, sahající až do roku 1960. Pojmenovaný je po legendárním československém závodníkovi Gustavu Havlovi, který byl známý svou odvahou a jezdeckým uměním. Tento přírodní okruh, který se vine skrze malebné lesy a kopce Hořic, je považován za jeden z nejnáročnějších a nejkrásnějších v Evropě. Jeho technická náročnost a množství zatáček vyžadují od jezdců maximální soustředění a dovednosti.

Průběh závodu

Letošní ročník opět nabídl nezapomenutelné momenty plné napětí a adrenalinu. Na startovní čáře se sešli jak mladí talenti, tak zkušení veteráni motocyklových závodů. V kategoriích od malých kubatur po silné superbiky bylo vidět řadu dechberoucích soubojů o každou pozici.

Sobota byla věnována tréninkovým jízdám a kvalifikacím, kde jezdci ladili své stroje a testovali strategii pro nedělní hlavní závody. 

Hořice a jejich legendární závod tak zůstávají pevně zakotveny na mapě světového motocyklového sportu a těší se na další roky plné závodění, tradice a nezapomenutelných zážitků.

VIDEO:

ZDROJ: internet, youtube, soc.sítě