Pro 1, 2019
Kategorie: AKTUÁLNĚ, ATRAKCE PRO DĚTI, CESTUJEME

Science centrum VIDA!

Pro 1, 2019
Kategorie: AKTUÁLNĚ, ATRAKCE PRO DĚTI, CESTUJEME

175 hravých exponátů na 6.000 metrech čtverečních – to je brněnský zábavní věděcký park VIDA!

I my jsme se vydali toto místo prozkoumat a trošku vám ho představit. Pro celou expozici je vyčleněna jedna hala, která dříve byla součástí brněnského výstaviště. Po celé hale je rozmístěna spousta exponátů, které si mohou malí i velcí vyzkoušet. Počet návštěvníků byl v době naší návštěvy poměrně příjemný. Každý si mohl vyzkoušet všechno prakticky bez nějakých front. Pro návštěvu jsou prý nejvhodnější neděle nebo odpolední hodiny v týdnu.

Z exponátů stojí za zmínku určitě rotující místnost, simulátor povodně, model lidského srdce, kolo na laně, archeologické pískoviště (pro menší), společenství mravenců Atta, hry se světlem a stínem.

V ceně vstupného je také návštěva DIVADLA VĚDY. V divadle nám představili schopnosti odstředivé síly a všechny děti seděly na svých místech s udivenými výrazy jak zařezané. VIDA! má i vlastní laboratoř, kde si každý může vyzkoušet různé pokusy. Vstup do laboratoře je za symbolický příplatek, díky kterému máte místo u stolu jisté! Návštěvu laboratoře určitě využijte. My jsme se například seznámili s hustotou kapalin a na závěr jsme si v laborce vyrobili i vlastní věděckou hračku. V laboratoři jsou vám k dispozici lektorky, které ochotně s pokusy pomáhají, a nikdo se nemusí bát toho, že by se něco nepovedlo. Pro tvořivé děti je určená Bastlírna. Je to dílna, kde si mohou cokoliv vyrobit a námětů je také dostatek.

O jídlo zde také nouze není. V suterénu budovy je restaurace s jídly vhodnými i pro děti. Provozovatelé nebrání si přinést vlastní občerstvení a k dispozici jsou i bezplatná pítka s vodou. Konzumace občerstvení je pro pohodlí všech možná jen na vymezených místech (jídelna, recepce, kavárna). Na toaletách myslí i na menší návštěvníky, nechybí tedy ani nočníky. Zatímco děti procházejí mezi exponáty, jezdí na tobogánu nebo prolézají prolézačku, dospěláci si mohou vychutnat lahodnou kávu v kavárničce. Že by dítě samo odešlo z areálu je nemožné! K příchodům a odchodům je nutná vstupenka.

ZDROJ: internet, youtube, soc.sítě, email, vida.cz