Čvc 9, 2019
Kategorie: AKTUÁLNĚ, ATRAKCE PRO DĚTI, CESTUJEME

Rodinný park Fábula

Čvc 9, 2019
Kategorie: AKTUÁLNĚ, ATRAKCE PRO DĚTI, CESTUJEME

Z budovy bývalého soudu s věznicí v Kamenici nad Lipou se manželům Kružíkovým podařilo vybudovat Fábulu – zábavný park pro děti. Soudní místnosti se proměnily v herní, vycházkový dvorek v restauraci a z cel se stala unikátní úniková hra.

Za velikou vstupní branou jsme zavítali na dětské hřiště s prolézačkami, houpačkami a skluzavkou. Součástí dětského hřiště je také divadlo, kde postavy pohádkové říše každý den odehrají některé ze svých představení. Navštívit můžete také místní zvěřinec. To hlavní však čeká ve dvoře. Pro doplnění atmosféry si děti mohou zapůjčit některý z kostýmů a absolvovat prohlídku jako princezny nebo odvážní princové. Do pohádkového sklepení vstupujeme s vodníkem a čeká nás asi půlhodinová cesta několika různými místnostmi, kde se setkáme se všemi bytostmi zdejší pohádkové říše. Musím podotknout, že zdejší bytosti mají skutečně cit pro děti, a tak se slzičky objevují v jejich očích velice vzácně. 

Ze sklepení vstupujeme do dvoupodlažní budovy, kde je spousta místností s různými hrami, hlavolamy, stavebnicemi… Na své si sem přijdou i dospěláci! Pro děti je zde i tvořivá dílna, kde si mohou vyrobit vlastní suvenýr. Na zdech místností jsou krásné malované obrázky, které zaujmou nejen ty nejmenší. Fábula nabízí také únikovou hru! Podaří se vám dostat z vězeňské cely v rekordním čase? Tuto hru si mohou vyzkoušet rodiče s dětmi, nebo ji prý zvládne skupinka dětí starší 10ti let. Zatímco se děti snaží dostat ze žaláře, my můžeme navštívit zdejší restauraci nebo cukrárnu. Velice nás zaujal výběr jídel a nápojů. Nají se zde každý a jídla jsou vhodná i pro děti. Stejně tak nápoje. Po dlouhé době jsem opět ochutnal bezinkovku 🙂

Někteří lidé si Fábulu spojují s hračkobraním. Fábula se nenachází na zámku a jedná se o zcela odlišnou atrakci. Pokud cestujete od Jindřichova Hradce, můžete k cestě využít úzkorozchodné železnice, po které vás každý úterý a čtvrtek sveze parní vlak. Fábulu můžete navštívit i za škaredého počasí.

ZDROJ: internet, soc.sítě, email, news1.cz, youtube