Čvc 13, 2019
Kategorie: ATRAKCE PRO DĚTI

Park Mirakulum

Čvc 13, 2019
Kategorie: ATRAKCE PRO DĚTI

Na ploše deseti hektarů se v bývalém vojenském areálu v Milovicích rozkládá největší rodinný park v České republice – Park Mirakulum. Pokud jste Mirakulum ještě nenavštívili, rádi vám ho představíme! Mile nás potěšilo, že již po příjezdu do Milovic je park velmi dobře značen, a tak jsme nikde nemuseli bloudit. Dorazili jsme až na obrovské parkoviště, které je pro návštěvníky zdarma. Mezi starými kasárenskými domy se nachází pokladny. Pro ty, co nechtějí stát frontu na pokladny, doporučujeme koupit vstupenky online. Dětem je dobré umístit jmenovky s telefonním číslem (náramky jsou k dispozici zdarma za vstupní bránou), ztratit se ve spleti prolézaček není až tak složité. Malé i velké zcela jistě zaujmou stavby v Mirakulu. Většina staveb je různě křivolakých a pestrobarevných. Samozřejmostí jsou prolézačky a skluzavky, které návštěvníky zavedou i do rozsáhlých podzemních chodeb. Doporučujeme si vzít s sebou svítilny nebo čelovky. Pokud zapomenete, není problém si je zakoupit v obchodu se suvenýry. Zatímco si děti hrají v prolézačkách, dospělí si mohou posedět na piknikových loukách či v občerstvovacích koutcích. Mile nás překvapilo, že ceny občerstvení nejsou nikterak přehnané. Pokud si chcete vzít do parku vlastní občerstvení nebo pití, nikdo vám v tom bránit nebude! U každého občerstvovacího koutku jsou také mikrovlnné trouby, kde můžete dětem připravit svačinky. My jsme zvolili k obědu pizzu. Pokud nechcete čekat, můžete si zakoupit předpřipravené kousky. Během čekání na pizzu dostanete číslo a orientační čas, kdy si ji můžete vyzvednout. Nemusíte tedy čekat na určeném místě, ale jít se bavit na další atrakce. V době naší návštěvy byla čekací doba hodinová. Hlad raději nenechávejte  na poslední chvíli. 

I během horkých dnů se můžete zchladit. Pro návštěvníky je připraven rozsáhlý vodní svět (nezapomeňte přibalit plavky a ručník!). Před sluníčkem se můžete ukrýt do lesního městečka, kde je opět velké množství prolézaček, chodeb, skluzavek. Je zde také skluzavka na nafukovacích kruzích či lanové centrum. Odpočinout si od prolézaček můžete například procházkou po naučné stezce až do lesní zoo. Pozitivně hodnotíme množství a čistotu toalet. Nechápeme však, proč někteří rodiče nechávají děti močit v blízkosti cestiček či samotných atrakcí?!

Vybudovat takový park bylo jistě náročné a udržovat ho v dobré kondici je ještě náročnější. Provozovatelům se však obě věci daří na jedničku! Stejně tak i díky velké rozloze se lidé na atrakcích nemačkají. 

Park Mirakulum se neustále zvětšuje! Pokud by vám to nestačilo, můžete se z parku vydat úzkokolejnou železnicí na nedaleký tankodrom

ZDROJ: internet, youtube, soc.sítě, news1.cz, mirakulum