Bře 28, 2019
Kategorie: CESTUJEME, ZÁBAVA

Národní technické muzeum v Praze

Bře 28, 2019
Kategorie: CESTUJEME, ZÁBAVA

Obliba návštěvníků Národního technického muzea v Praze každoročně stoupá. I my jsme se tam vydali podívat. Pro začátek bych rád připomenul, že se jedná o muzeum, nikoliv science centrum. I když je možné v muzeu navštívit několik herních koutků, může být jeho návštěva především pro předškoláky nudná. V muzeu najdete celkem 14 expozic. Největší pozornost poutá výstavní sál na téma dopravy. Zatímco ve spodní části můžete obdivovat například nejstarší automobil vyrobený u nás NW Präsident, vůz prezidenta T.G. Masaryka Tatra 80, slavnou Tatru 87 cestovatelů Hanzelky a Zikmunda, salonní vůz císaře Františka Josefa, parní lokomotivu Kladno z roku 1855, nad vašimi hlavami se nachází letoun Kašpar JK systém Blériot nebo tři celosvětově unikátní vojenské letouny z doby I. světové války: ruský Anatra Anasalj, americký LWF Tractor a rakouský Knoller CII.

Mně osobně nejvíce zaujala expozice hutnictví a hornictví. Tyto expozice nám ukazují nelehkou profesi horníků a následné zpracování železné rudy od minulosti až po současnost.

Národní technické muzeum v Praze je opravdu velké a v průběhu jedné návštěvy zcela jistě nestihnete navštívit všechno, stejně jako my.

ZDROJ: internet, ntm.cz, youtube, news1.cz, wikipedia