Lis 21, 2019
Kategorie: CESTUJEME, ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Barcelona s cestovkami předraženě, když to můžem zvládnout i sami

Lis 21, 2019
Kategorie: CESTUJEME, ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Dovolena strávená ve Španělsku není špatná, ale jako bonus navštívit Barcelonu když máte hotel hodinu od ní, je naprosto skvělá možnost. Cestovky nabízí tento zážitek za cca 45€ na osobu cesta s průvodcem, my jsme to zvládli za 10,50€ na osobu. Jak je to možné?

Shodit ze sebe zbytečný strach je cesta ke štěstí, pokud rádi cestujete. My jsme neměli vůbec dopředu připravený plán, věděli jsme, co vidět chceme, ale jak se kde dostaneme, to byla otázka. Nacházeli jsme se v oblasti Santa Sussana, kde pravidelně jezdí vlaky Rodalies de Catalunya směr Barcelona. Lístek nás vyšel tam i zpět pro jednu osoby 10,50€. Vlak jel přibližně hodinu a půl. Vystoupili jsme na hlavním vlakovém nádraží Barcelona–Sants, odkud také pravidelně jezdí vlaky Renfe do Madridu cca 3 hodiny a kde se nachází i metro s 12 linkami a stojí téměř u každé památky. Nám bylo řečeno, že nejvýhodnější je zakoupit jízdenku T-10, je přestupná a dá se využít na 10jízd. Jízdenku může užívat více osob. Platná je jak na metro, vlaky tak na autobusy.

Zpátky k naší cestě. Hlavní nádraží, jak jsem již zmínila se nachází přímo v centru, takže pokud chcete, nejbližší památky (Montjuïc-show večerní fontány, Olympijský stadion, telekomunikační věž) se dají za 15 minut zajít pěšky. I my jsme se tak rozhodli a vše bez problémů našli. Nejvíce nás uchvátil výhled z kopce Montjuïc, odkud jsme viděli opravdu celou Barcelonu. Z Olympijského stadionu jsme se vydali taxíkem (asi 25 minut jízdy) k FC Barcelona Camp Nou Stadion. (Vzhledem k tomu, že jsme na Barcelonu měli jeden den, přišlo nám jednodušší časově se na stadion dostat taxíkem, který vyšel na 12 €.) Uvnitř jsme však nebyli. Vstupné je na naše koruny zhruba 600Kč. Fanoušci fotbalu si zde jistě přijdou na své, také díky obchodům. Metro se zde nachází cca 7minut pěšky. Je dobré si linky metra nastudovat předem, my jsme v tom totiž občas tápali. Odtud se tedy metrem dostanete na stanici Sagrada Família, která se nachází přímo pod touto památkou. Pěšky (asi 25minut rovně) se dostanete pak na hlavní turistickou třídu La Rambla. Po cestě k hlavní třídě uvidíte Gaudího domy. Na konci hlavní turistické třídy se nachází Barcelonský přístav, velké nákupní centrum, socha Kolumba a nemůžeme opomenout Aquarium – jedno z největších v Evropě, které jsme na konci našeho výletu navštívili. Vstupné na osobu činí 20 € a dá se zvládnout za cca 40 minut. Uvidíte žraloky, tučňáky, úhoře nebo třeba rejnoky.

Stadion FC – Barcelona

Montjuïc castle

ZDROJ: internet, email, majtanova lenka, soc.sítě,